Američania dodali Ukrajine prvé radary na detekciu mínometnej paľby

22.11.2014 Celý región

Washington 22. novembra (TASR) - Americká armáda dodala ukrajinským silám tri radarové systémy na detekciu mínometnej paľby, informovala dnes agentúra TASS s odvolaním sa na Pentagón.

K dodávke troch systémov došlo 20. novembra. Sú prvé z celkových 20, ktoré Washington plánuje dodať Ukrajine v priebehu nasledujúcich týždňov.

"Radarové systémy odhaľujú prichádzajúcu mínometnú paľbu a rýchlo vypočítajú zdroj mínometnej paľby nepriateľa a umožnia priateľským silám primerane reagovať," informoval hovorca Pentagónu Steve Warren. Dodal, že ukrajinská armáda sa sama rozhodne, ako, kde a kedy systémy použije.

Radarové systémy sú súčasťou tohtoročného balíka pomoci pre Kyjev vo výške 118 miliónov dolárov. V polovici decembra plánujú americkí vojenskí inštruktori začať s výcvikom ukrajinských vojakov.
 

Vyberte región

mark